V pyramidě si poradil se třemi soupeři. Tabor z Como-3 gym opět získal pás mistra ČR!

14/6/2023

Fighter z třineckého Como-3 gym Dominik Tabor zažívá veliký come back.

 

 První červnový víkend se stal na otevřeném mistrovství v Trenčíně mistrem Slovenska. O týden později ovládl pyramidu v Praze a podruhé v kariéře tak získal pás pro mistra České republiky v Thajském boxu.

 

Hala TJ Spoje v pražských Vysočanech hostila o víkendu 10. a 11. června vrchol sezony, mistrovství České republiky CMTA v Thajském boxu. Do Prahy se tak sjeli nejlepší fighteři z celé republiky, aby mezi sebou poměřili síly.

V seniorské kategorii ve váze do 75 kilogramů potvrdil stoupající formu třinecký zápasník Dominik Tabor, který si musel postupně poradit se třemi protivníky. V prvním duelu se mu do cesty postavil bojovník ze Znojma. Třinecký bijec v tomto klání spoléhal na své silné zbraně v podobě přesně mířených kopů. Především low kicků a round kicků. Když se oba soupeři dostali do klinče, vytasil ostrá kolena. Po celý průběh zápasu byl Tabor aktivnějším fighterem, a i když mu jeho soupeř dokázal sekundovat, zápasník z Como-3 gym se mohl radovat z vítězství v poměru 3:0 na body a postupu do semifinále.

Do něj nastoupil ještě týž den proti vynikajícímu Kotrusovi z Prahy. Toto klání nabídlo velice zajímavou podívanou. Oba soupeři šli do zápasu s velikým odhodláním zaboxovat si o den později o pás mistra České republiky. I v tomto střetnutí vsadil Dominik Tabor na své osvědčené silné zbraně. Jeho rival mu nedal nic zadarmo. Ovšem i v tomto duelu se z výhry radoval zápasník z Třince. I tentokrát poměrem 3:0 na body.

Zápas jej stál spoustu sil. Navíc po kopech do soupeřových bloků mu natekl pravý kotník, takže do poslední chvíle zvažoval, jestli nastoupí do nedělního finále proti zápasníkovi z Aplik gym Praha. „Dominik Tabor prokázal, že má srdce válečníka a že je vítězným typem. Dlouho jsme zvažovali, jestli nebude rozumnější tento zápas vynechat. Tím bychom se však vzdali možnosti získat vytoužený pás. Nakonec jsme se rozhodli, že se porveme o vítězství,“ uvedl trenér třineckého fightera Martin Vaňka. Zaplněná hala TJ Spoje tak viděla souboj hodný finále této váhové kategorie. Oba zápasníci v ringu nechali všechno a svedli nesmírně vyrovnané první kolo. Zápas měl úplně všechno, co má takové klání mít. Ve druhém kole dokázal Tabor svého soka trefit přesně mířeným high kickem, po kterém byl počítaný. Nicméně oba soupeři vydrželi ve vysokém tempu až do konce. Strhující finále vyhrál Dominik Tabor 3:0 na body a mohl se podruhé v kariéře radovat z titulku mistra České republiky CMTA v Thajském boxu ve váze do 75 kilogramů.

„Dominik prokázal obrovskou vůli po vítězství. Roste ve vyspělého zápasníka, který má našlápnuto k velikým zápasům. Zároveň musíme uznat i kvality soupeře, který nám nedal nic zadarmo. Diváci díky oběma fighterům viděli atraktivní podívanou, která je musela bavit od začátku do konce. Takto má vypadat zápas o mistrovský pás,“ poznamenal Vaňka.

 

Kvaiserová byla kousek od zlata mezi ženami

 

Blízko od zisku mistrovského titulu mezi ženami byla Olga Kvaiserová, která si nejprve poradila v semifinále s ze Slaného. O den později pak zahájila nedělní program finálovým zápasem proti zápasnici z Prahy. Předvedla velice houževnatý výkon tak, jak je u ní zvykem. Třinecká zápasnice prohrála nejtěsnějším možným rozdílem 2:1 na body.

„Olga nechala v ringu úplně všechno. V obou zápasech v Praze dokázala, že se umí soupeřkám dostat pod kůži. Po zasloužené výhře v semifinále se po postupu do finále rvala do poslední chvíle o mistrovský titul. Nakonec se z něj radovala soupeřka, která nebyla lepší, ale spíše chybovali rozhodčí. Jako klub proti rozhodnutí budeme podávat stížnost. Je třeba zvednout hlavu a jít dál. Finále dalo Olze cenné zkušenosti, ze kterých bude těžit v budoucnu,“ konstatoval Vaňka.

 

Galerie